Tavaly ilyenkor rendeztük meg Canadian Silver RoadShow rendezvénysorozatunkat, melynek keretében több kanadai, ausztrál és német vállalat vezető mutatta be nemesfém és akkumulátorfém bányáit a budapesti eseményeken vagyonuk gyarapítása iránt elkötelezett befektetőknek. Erről az eseményünkről itt írtunk.
Az időzítés különösen jól sikerült, hiszen a nemesfémek árfolyama már hosszú évek óta egyhelyben oldalazott és minden jel arra mutatott, hogy kitörés következik. Annak idején mind a az arany, ezüst és réz piacára vonatkoztatva publikáltuk várakozásainkat, melyet itt tudsz elolvasni.
Azóta a piacon a következőt tapasztaltuk, az elmúlt egy évben minden nemesfém árfolyam számottevően emelkedet:
- az arany árfolyama több, mint 20-ot emelkedett és új historikusan csúcsra emelkedett,
- az ezüst árfolyam ezt is meghaladó mértékben +35%-kal növekedett és új 12 éves csúcsra repült fel,
- a kettő között szerepelt a réz árfolyama a mintegy 28%-os emelkedéssel!
Mondhatjuk tehát, hogy legjobban az ezüstre fogadók jártak, a valóság azonban azt mutatja, hogy a szektor emelkedéséből leginkább a bányavállalatok árfolyamán keresztül lehetett profitálni, mely nem egy esetben 50-150%-ot is meghaladó mértékű emelkedést hozott. Lásd képünket, az elsőként bemutatkozó Aftermath Silver árfolyama például 70% került feljebb.
Miért emelkednek a nemesfém árfolyamok?
Az árfolyam emelkedéseket több oldalról vannak megtámasztva:
- az általános kamatszint csökken illetve a várakozások csökkenést jeleznek előre, ez mindig jót tesz a nemesfémeknek,
- az elektromos autózás, napelemek folyamatos elterjedésével a nemesfémek, akkumulátorfémek iránti kereslet folyamatosan növekszik és ezekbe rengeteg fém kell, ez a trend a következő évtizedekre meghatározhatja az irányokat,
- a három nemesfém közül az ezüst amelyik leginkább alulértékelt, ezt mutatja az arany/ezüst ratio is, melyről szintén írtunk tavaly
Miért jó befektetés az ezüst? – Mit mond a CHAT GPT?
- Diverzifikáció: Az ezüst befektetése lehetővé teszi a portfólió diverzifikációját, mivel az ezüst ára nem mindig mozog azonos irányba, mint más eszközök, például a részvények vagy az ingatlanok.
- Növekvő kereslet: Az ezüst iránti kereslet növekszik a technológiai és ipari felhasználásának köszönhetően, mint például az elektronikai termékek, az autógyártás vagy az ékszeripar.
- Korlátozott kínálat: Az ezüst korlátozott kínálata miatt az ára hajlamos a növekedésre, különösen azokban az időkben, amikor a befektetők bizonytalanságot éreznek más piacokon.
- Infláció elleni védelem: Az ezüst befektetése lehetővé teszi az infláció elleni védelem biztosítását, mivel az ezüst ára általában emelkedik az infláció időszakában.
- Történelmi teljesítmény: Az ezüst hosszú távú teljesítménye jól látható, és a múltban bizonyította, hogy értékálló lehetőségként szolgál
Mi várható?
Az ezüst a tavalyi 23-24 dolláros szintekről 32 dollár felé ment, tehát továbbra is borítékolható, hogy a várható ezüst árfolyam emelkedés hatására – egyes elemzők 40 vagy akár 100 dolláros unciánkénti árat is várnak a 30-32 dolláros jelenlegi árszinthez képest – a bányavállalatok iránti kereslet jelentős lesz, amely komoly vagyonépítési potenciált hordoz a számodra.
Ha szeretnél Te is vagyont gyarapítani a fenti elemekkel akkor kérj időpontot a lenti úrlapon!