Befektetési politika
Befektetési Politika – befektetés tudatosan
- Tisztában van vele, hogy terv nélkül a befektetésekbe sem érdemes belevágni?
- Úgy érzi túl sokat kockáztat és mégis túl kevés a hozam?
- Nem találja azokat a befektetési trendeket, amelyek tartósan az Ön vagyonát gyarapítanák?
A napi pénzügyeink mellett a stratégiai pénzügyeinkben is rendnek kell lennie.
- Hogyan tudná terv nélkül megvalósítani komoly céljait?
- Ön szerint mi lenne, ha terv nélkül kezdene építkezni?
- Neki se állna terv nélkül – jól gondolom?
Ugyanez a helyzet a pénzügyeinkkel, azzal a különbséggel, hogy nem az az opció, hogy akarok-e egy házat építeni vagy sem, hanem az igényel döntési helyzetet, hogy milyen szinvonalon kívánom – az egyébként adott és biztosan bekövetkező – célomat elérni. Egyáltalán el fogom-e azt érni, vagy lemondok róla? A nem döntés is döntés.
Gyermekünk fel fog nőni, mi pedig előbb-utóbb idősek leszünk és ha nem rendelkezünk megfelelő stratégiával a jó életminőség elérésére, akkor könnyen bajba kerülhetünk. Valós céljainkhoz kell megalkotni a megfelelő terveket és akkor a célba érkezés is garantált. Az életcéljaink – azt gondolom – fontosak annyira, hogy ne vegyük azokat félvállról!
A jó befektetés és befektetés tervezés alapja a jól megalkotott Befektetési Politika. A befektetései legfontosabb (pénzügyi) döntései közé tartoznak. Hozzon logikus és megalapozott döntést! Csináltasson Befektetési Politikát, mely által Ön tiszta képet kap a számára optimális hozam/kockázat arányról!
A Befektetési Politika nem azt mondja meg, hogy konkrétan milyen befektetési terméket “kell” választania. Ez a 10-15 oldalas, Önről szóló dokumentum arról nyújt egy átfogó – az Ön pszichografikus felméréséből adódó – képet, hogy konkrétan Önnek milyen irányultsága van a pénzügyek terén, és hogyan célszerű felosztania befektetéseit, megtakarításait, milyen eszköz-osztályokban, milyen típusú termékcsoportokat ajánlatos az életcéljai eléréséhez előnyben részesítenie.
Hatékony portfóliók a gyakorlatban
A Nobel-díjas Harry Markowitz matematikai eszközökkel kimutatta, hogyan lehet a legnagyobb hozamot a (hozzá tartozó) legkisebb kockázat mellett elérni. Kiszámolta a “matematikailag helyes” eszköz összetételét azoknak a portfólióknak, melyek optimálisan használták ki a kockázat-hozam átváltást az egyes eszközosztályokban. Ezeket a portfóliókat nevezete “hatékonynak”, mivel a többi ugyanolyan hozamhoz magasabb kockázatot vagy ugyanolyan kockázathoz kisebb hozamot rendelt. A célunk az, hogy az Ön portfóliójának hozam/kockázat aránya a legoptimálisabb legyen: azaz adott kockázathoz az elérhető legmagasabb hozamot tudja elérni és fordítva, hogy adott hozamhoz ne vállaljon felesleges kockázatot.
Mire való a Befektetési Politika?
A Befektetési Politika szolgál az Ön befektetési döntéseinek alapjául. Biztosítja, hogy a befektetéseivel kapcsolatos döntési folyamat következetes legyen, akkor is, ha váratlan piaci mozgások csábítják arra, hogy letérjen a hosszútávú stratégiája által kijelölt útról. Befektetési javaslatainkat ügyfeleink számára mindig ezen útmutató alapján tesszük.
A Befektési Politikát nélkülözhetetlen eszköznek tartjuk, mely tartóoszlopa lesz együttműködésünknek, a közös munkának.
A Befektetési Politika és a befektetések tervezése a pénzügyi tervezés menetében nem irányul befektetési tanácsadásra és nem valósít meg semmilyen befektetési tranzakciót.
Ennek a dokumentumnak az a célja, hogy segítsen feltárni jelenlegi pénzügyi helyzetét és segítsen megtenni azokat a lépéseket, melyek révén eléri pénzügyi céljait. Ezért is fontos, hogy pénzügyeit, pénzügyi tervét rendszeresen felülvizsgálja, és így az időszerű legyen és tükrözze a pénzügyi helyzetében bekövetkezett változásokat.
Befektetési Politika készítéséhez a GFS CONSULTING a – legmagasabb szinten jegyzett pénzügyi tervezők által világszerte használt – PlanPlus Inc kanadai vállalat Planit szoftverét használja. A befektetési döntésekhez szükséges adatok a svájci Credit Suisse bank historikus elemzéseiből származnak.
Csináltasson magának személyre szabott Befektetési Politikát!