Megbízóinknak havi szinten riportolunk a portfóliójuk teljesítményéről, változásokról, tranzakciókról. Ezen riportoknak része egy szöveges piaci kitekintés is, hogy kvázi röviden összefoglalóban bemutassuk, hogy milyen fontos gazdasági, tőzsdei események befolyásoltak a piacokat trendeket az adott hónapban, hogyan alakultak az árfolyamok és így tovább. Közkívánatra úgy döntöttünk, hogy innentől kezdve ezt megosztjuk a követőinkkel a riport egy kivonatát.

Makrogazdasági szempontból a gyártási felmérések továbbra is szilárd lendületet mutatnak. Az áruk iránti keresletet a fiskális politika is támogatta.

Az alacsonyabb fertőzöttségi arány és az oltások bevezetése emelte a tőzsdei árfolyamokat februárban. A részvénypiacok annak ellenére pozitív hozammal zártak februárban, hogy a hónap vége felé visszaesést lehetett tapasztalni. A várható, pandémia utáni normalizáció és a kötvényhozamok eredményességeként folytatódott az érték alapú illetve small cap (alacsony tőkésítettségű) vállalatok javára történő eltolódás.

Az árucikkeken belül az energia nagyon jól teljesített többek közte a nyersolaj is, és akár további növekedés is következhet. Az ipari fémek is jól teljesítettek, amelyet a réz erősödése vezetett, amelyet gyakran a globális gazdaság harangjátékának tekintenek.

Eszközosztály hozama (2021. február):

  • Áruk: + 6,5%
  • Small cap részvények: + 5,0%
  • Érték alapú részvények: + 4,8%
  • Növekedési részvények: + 0,4%
  • MSCI feltörekvő piacok: + 0,8%
  • Globális REITS: + 4,1%
  • Globális államkötvények: -2,0%

USA: Az a félelem, hogy a gyors gazdasági fellendülés felgyorsítja a FED szigorító politikáját, felgyorsítja a politikai szigorítást, először veszélyeztette a kötvénypiacokat, mielőtt azok a részvények felé hullámoztak volna, különösen a technológiai vállalatok esetében. A gazdasági ciklusra leginkább érzékeny ágazatok erőteljesen teljesítettek. A hagyományosan védekező ágazatok piaci értéke csökkent. Mivel a piacok már magasabb inflációs várakozásokkal áraznak, az USA hozamgörbéje meredek.

Euróövezet: Makrogazdasági szempontból a feldolgozóipari vállalatok februárban ismét erősödtek, de a szolgáltató vállalatok esetében továbbra is alacsonyan maradtak. A fogyasztói bizalom csak kis mértékben javult. Az olasz parlament jóváhagyta egy új kormány megalakítását, amelyet Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi elnöke vezet.

Kína: A Kínai Népi Bank megerősítette szándékát, hogy óvatos, de rugalmas politikai álláspontot tartson fenn. A renminbi ismét erősödött, amit a kínai és a világ többi része közötti növekedési szakadék okozott.

Miért érdemes 2021-ben befektetni?

Ahogy előző bejegyzésünkben írtuk a FOX/MIA története is mutatja, hogy rendkívüli időket élünk: A pandémia okozta gazdasági krízis megoldására az államok rengeteg pénzt, hitelt, támogatást helyeznek ki a gazdaságba, hogy az ne omoljon össze. Ezek a pénzek első körben a vállalati szektorban fognak lecsapódni. Hogy milyen vállalatoknál?

  • technológiai vállalatok, akik az új szektorokra fókuszálnak.
  • startup vállalatok, akik meglátják az új piaci réseket és gyors alkalmazkodásukkal benyomulnak egy-egy területe,
  • technológiai startupok: a fentiek szorzata
  • tőzsdére igyekvő vállalatok, akik a fentiek okán nagy értéknövekedést tudnak felmutatni
  • már tőzsdén lévő nagy tech vállalatok. akik tőkéjükkel, nagy brandjükkel tudnak ügyfeleket gyűjteni

A befektetőknek erősen ajánlott kihasználniuk a jelenlegi kedvező beszállási pontokat. Most kell megalapozni a portfóliójukat a következő 5-10 évre!

Szeretnél Te is profitálni a fentihez hasonló lehetőségekből? Informálódj! Kérj időpontot vagy iratkozz fel hírlevelünkre!

Konzultációs űrlap

Konzultációs űrlap

Kérem töltse ki az űrlapot, ha konzultációra szeretne előjegyzést!


Share This